Így rétegezd az ágyneműket a téli hónapokban - Melegen tart, és a rezsin is spórolhatsz vele

Nem kell felfűteni a lakást ahhoz, hogy melegben aludj éjjel.

Ágynemű-rétegzés télen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nincs is jobb érzés, mint télen bebújni a jó meleg ágyba, és azonnal álomba szenderülniAmikor beköszöntenek a mínuszok, a könnyű nyári takarókat érdemes lecserélni vastagabb, nehezebb paplanokra - viszont fontos, hogy ne csak az ágynemű vastagságát tartsd szem előtt. 

A megfelelő lepedő, takaró és paplan kiválasztásával nemcsak a rezsin spórolhatsz, de alvásod minősége is javulhat. Adunk pár tippet a téli hónapokra, amik segítségével sosem kell majd vacognod a paplan alatt, de izzadva se ébredsz majd reggel.

Így ágyazz meg a téli hónapokban

Sokan esnek abba a hibába, hogy azt gondolják, minél vastagabb dunyhában érdemes aludni. Pedig a kulcs sokkal inkább a rétegzésben rejlik. A több takaró használata azért praktikus, mert melegfront esetén könnyedén megszabadulhatsz egy-két rétegtől, így sokkal testreszabhatóbb lesz az, mennyire melegben alszol éjjel. Az ember hőérzete rengeteg tényezőtől függhet, befolyásolhatják azt a hormonok és a fáradtság is, így amiben egyik nap még meleged volt, másnap már lehet, hogy fázni fogsz.

GettyImages-1641665670
Fotó: niuniu / Getty Images Hungary

Rétegzésnél mindig kezdd azzal, ami a lepedő alá kerül. Ez lehet egy gyapjú matracbetét, ami biztos alapot nyújt és szigetel a hideg éjszakákon. Ezt követően teríts le egy téli lepedőt, ami lehet mikroflanel vagy gyapjú is. A lepedőre dobj egy takarót, ami pluszban szigetel, és a lepedőt is ritkábban kell majd mosni. Erre rakj még egy légáteresztő pamut- vagy gyapjútakarót, ami melegséget ad majd - ez enyhébb időben kivehető. Az ágy tetejére végül kerüljön a pehelypaplan, ami az igazi téli hangulatot adja majd. A paplan legyen esztétikus, hiszen ez fog leginkább kilátszani az ágyból. 

Az anyag sem mindegy

A rétegzés mellett a másik fontos szempont az adott ágynemű anyaga. Ha te is gyakran ébredsz verejtékező tarkóval vagy homlokkal, valószínűleg nem megfelelő takaróban alszol. Bár csábítónak tűnik a legmelegebb takaró alá bújni, fontos, hogy olyan téli ágyneműt válassz, amely könnyű és légáteresztő. Vedd figyelembe az anyagot és a szövet típusát is.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A tiszta pamut vagy pamutkeverék ágyneműk melegek, mégis légáteresztők, így jó választásnak bizonyulnak. Vásárláskor figyeld a fonalszámot is, hiszen az minél magasabb, annál szorosabban van szőve, így annál melegebben tart éjjel. A könnyű pehelytöltet melegséget biztosít, mégis hagy lélegezni, így tökéletes töltelék a téli darabokhoz.

A következő egyszerű praktikák is segíthetnek elűzni a hideget.

  • Mindig legyen szőnyeg az ágy körül, így megelőzheted, hogy kihűljenek a lábfejeid.
  • A függönyök elzárják az ablakból jövő hideget, és benntartják a meleget.
  • Mindig legyen az ágy mellett egy puha meleg fürdőköpeny és papucs.
  • A hálószobában különösen törekedj a meleg színekre, ezek ugyanis melegebb érzetet keltenek.

Milyen gyakran kell valójában cserélni az ágyneműhuzatot? - Olvass tovább!

Rengeteg külső és belső tényező játszik szerepet a bőr minőségében, olyanok is, amikre a legtöbben egyáltalán nem gondolnának. Nem mindegy például az sem, hogy milyen gyakran cseréled az ágyneműt. 

Milyen gyakran kell valójában cserélni az ágyneműhuzatot? Ennyi idő után váltsd le, ha egészséges bőrre vágysz

A kelleténél ritkábban mosott ágyneműhuzat nemcsak hogy nem higiénikus, de a bőrre is káros hatással lehet.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük