7 szupererős gyógynövény, aminek nagyon durva mellékhatásai lehetnek: ezért nem szabad túl sokat fogyasztani belőlük

Ezeket a gyógynövényeket csak megfontoltan szabad fogyasztani, mert rendkívül erős a hatásuk.

Gyógynövények káros mellékhatásai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A gyógynövények sok esetben hatékonyak lehetnek különböző egészségügyi problémák kezelésében. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem mindegyik válik be mindenkinek, némelyikkel kifejezetten óvatosan kell bánni!

Gyógynövények káros mellékhatásai

A ginszeng egy népszerű gyógynövény, amelyet hagyományosan vitalitásfokozásra és stresszcsökkentésre használnak, további jótékony hatásairól itt olvashatsz. Szívproblémák vagy magas vérnyomás esetén viszont érdemes csínján bánni vele, és érdemes konzultálni orvossal a használata előtt. Az ajánlott napi beviteli mennyiség 1-2 g nyers gyökér vagy 200-400 mg kivonat.

Gyógynövények káros mellékhatásai 1
Fotó: ivstiv / Getty Images Hungary

macskagyökér nyugtató hatású, azonban alkohollal együtt fogyasztva veszélyes lehet, és fokozhatja más altató- és nyugtatószerek hatását. 300-600 mg az ajánlott mennyiség belőle. 

A borsmentát sokan fogyasztják fogyókúra alatt, azonban óvatosan kell bánni vele, mivel ellazíthatja a gyomorszájat, ami növeli a reflux kockázatát. Teaként fogyasztva maximum 2-3 csésze ajánlott belőle naponta.

csalán vértisztító és vérnyomáscsökkentő hatású, azonban emésztési problémákat és bőrirritációt okozhat, és cukorbetegek számára a túlzott fogyasztása kifejezetten ellenjavallott vércukorcsökkentő hatása miatt. Teaként naponta maximum 3 csészével fogyasztandó.

A cikk az ajánló után folytatódik

Felfázás? Cselekedj időben!

Az Urzinol tabletta a húgyutak betegségeire évszázadok óta bevált gyógynövény, a medveszőlő levelének kivonatát tartalmazza. Az Urzinol hasznos segítség az egyszerű hólyaghurut korai tüneteinek – sürgető vizelési inger, illetve égő érzéssel járó hólyagürítés – enyhítésében. Mindez a medveszőlőlevélben található növényi összetevők igazolt antibakteriális, valamint gyulladáscsökkentő és enyhe vízhajtó hatásának köszönhető.

Vény nélkül kapható, medveszőlőlevélkivonat-tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

Promóció

Az orbáncfűnek sokféle pozitív hatása ismert, például segíthet a bőrgyulladások és az idegesség, lehangoltság kezelésében. Azonban fényérzékenységet okozhat, és kiszámíthatatlan kölcsönhatásba léphet egyes gyógyszerekkel, például az antidepresszánsokkal és a fogamzásgátlókkal. Az ajánlott napi beviteli mennyiség 300 mg, azonban hosszú távú rendszeres fogyasztása nem javasolt, csak kúraszerűen érdemes alkalmazni - konzultálj a háziorvosoddal!

galagonya az érrendszerre hat pozitívan - bővebben róla itt olvashatsz -, azonban szívgyógyszerekkel együtt fogyasztva szívritmuszavarokat és vérnyomás-ingadozást okozhat. Adagolása széles spektrumon mozog, a nemzetközi ajánlások szerint 160-1200 mg a maximális mennyiség belőle.

A pitypang kiváló méregtelenítő, azonban vízhajtó tablettákkal együtt fogyasztva csökkentheti a szervezet ásványianyag-tartalmát, és ezért érdemes vigyázni vele. Tea formájában naponta 2-3 csészével szabad  fogyasztani belőle. 

Megszünteti a makacs köhögést ez a 8 finom gyógytea: természetes módon segítik elő a gyógyulást

Köhögés esetén ezeket a teákat érdemes fogyasztani, hogy minél előbb megszűnjön a kellemetlen panasz.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük