szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hatmilliárd forintból épít új szerelőcsarnokot a pécsi Magnus Aircraft Zrt. Az alapkőletételen Varga Mihály pénzügyminiszter is ott volt.

Új üzemegységet építenek a magyar tulajdonú pécsi Magnus Aircraft Zrt. gyárában, ahol a cég új repülőgépmodelljének fejlesztése zajlik majd. A hatmilliárdos beruházással épülő szerelőcsarnok alapkőletételén Varga Mihály pénzügyminiszter is jelen volt, aki többek között arról beszélt, hogy „Magyarországon a repülőgépgyártásnak tradíciója van, az ágazat fejlesztése hazánk védelmi képességeit erősíti”, illetve nem hagyta ki a kormány békepárti kommunikációs paneljét sem, miszerint „a repülőgépipari fejlesztések erősen kapcsolódnak a védelmi iparhoz, így a béke megőrzéséhez is”.

A szerelőcsarnokban új, négyüléses repülőgépeket gyártanak majd, amelyek oktatási célokra, pilóták alapképzésére is szolgálhatnak. A miniszter szerint az itt felhalmozódó repülőmérnöki és gyártói tudás a korábbinál több hazai szakembert jelent, ami szintén Magyarország védelmi képességeit erősíti.

A Magnus Aircraft az a cég, amely a nigériai légierőnek és hadseregnek szállít propelleres katonai gépeket, sőt összeszerelő üzemet is létesít a fővárosban, Abujában. (Borítóképünkön a Fusion Business fantázianevű polgári változat látható.)

Magyar repülőgépeket fognak összeszerelni Nigériában katonai célokra

Összeszerelő üzem épül Nigériában, ahol a pécsi székhelyű Magnus Aircraft könnyű propelleres gépeinek katonai változatát fogják összeszerelni. A magyar cég másfél éve állapodott meg gépek szállíltásáról, az első tavaly decemberben érkezett meg Abujába.


Varga Mihály beszélt a gazdasági kilátásokról is. Szerinte 2024-től Magyarország visszatérhet a korábban megszokott egyensúlyi növekedési pályára, és a jövő évben az uniós növekedési rangsor élmezőnyében lehetünk. Mindezzel nem mindenki ért feltétlenül egyet.

Nagy Márton álma a magyar gazdaságról: hason fekvésből sprintet nyerni

Csapnivalóan zárta 2023-at a gazdaság. A tavalyi alacsony teljesítményhez képest idén könnyű lenne nagyot nőni – ha év végén lett volna már némi lendület. De nem volt. Segíthetik a növekedést a nagyberuházások, a reálbér növekedése és az uniós források. ugyanakkor az ipar küszködik, az építőipar küszködik, és a mezőgazdaság sem fog tudni nagyot mutatni.