Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

A héten a kereskedelmi helyett webfejlesztési és mesterségesintelligencia-megoldásait fitogtató Amazon is rendelkezik már saját képgeneráló szolgáltatással. Az Amazon Titan Image Generatort a re:Invent 2023 konferencián jelentették be, Las Vegasban.

Mutass egy képet egy leguánáról.

AWS

Legyen ez a leguán egy esőerdőben.

AWS

Cseréld ki a hátteret tengerpartra.

AWS

Legyen a képen egy esőerdőben lévő leguán, amelyik éppen jobb irányba néz.

AWS

Ezekkel az (eredetiben természetesen angol nyelvű) utasításokkal mutatta be Swami Sivasubramanian, az Amazon Web Services (AWS) gépi tanulásért felelős alelnöke, mire képes a vállalat frissen bejelentett képgeneráló szolgáltatása.

A demózás során a képernyőn egy élethű hüllő tűnt fel, és ez a különféle szerkesztésekre, finomításokra való felkérés után sem változott. Az AWS újdonsága minden helyzetben fotóstúdióbéli minőségű, realisztikus fényképeket ígér.

Nem valószínű, hogy a felhasználók leguánok tömkelegét kérik majd a szolgáltatástól. Vélhetően gyakoribb lesz majd, amikor egy-egy termékük, például egy kanapét, egy asztali lámpát vagy éppen egy kulacsot helyeznek majd el újabb és újabb környezetben a háttér észrevehetetlen, parancsra történő újra- és újrageneráltatásával. Ami egy magyarországi marketinganyagon egy Országházra néző kávézó teraszán ábrázolt hátizsák, az Velencében látványosabb úgy, ha a városra jellemző csatornahálózat tűnik fel a háttérben. Ehhez pedig nem kell minden egyes várost felkeresni és fotózni, például ilyenkor jön majd jól a Las Vegasban bemutatott újdonság.

A vállalat minden így készülő fotót egy ember számára láthatatlan, gépek által kiolvasható vízjellel lát el, melynek révén egyértelműen azonosítható, hogy nem egy való életbéli helyzet megörökítéséről van szó. Így elkerülhetők, vagy legalábbis nehezíthetők a technológia képességeivel való visszaélések.

AWS, Q, S3 - ezek a rövidítések akkor is érintik önt, ha nem tud róla, és most különösen a Q szólhat nagyot

Kevesen ismerik a nevét, mégis szinte mindenki használja. Nincs itt semmi ellentmondás: az Amazon Web Services (AWS) biztosítja a tárhelyet és számítási kapacitást rengeteg kisebb, nagyobb és legnagyobb online szolgáltatáshoz - legyen szó webshopokról, közösségi oldalakról vagy éppen a most felkapott mesterséges intelligenciáról.

A nem részletezett adatokkal betanított Amazon Titan Image Generator ma előzetes verzióban elérhetővé vált a vállalat Bedrock fejlesztéstámogató platformját használók számára.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.